Dlaczego nikt nie lubi dentystów

to szeroki temat...Paniczny strach przez... dentystąStrach przed pójściem do dentysty czasami przybiera różne formy i różnie się objawia. Czasami...jest to po prostu strach przed bólem, ale czasami jest to coś więcej. Niestety są

Dodane: 08-10-2015 09:07
Dlaczego nikt nie lubi dentystów stomatologia dziecięca brenna
Gdy boli nas ząb często odpuszczamy sobie wizytę u stomatologa. Inaczej sprawa wygląda, gdy nasze dziecko zacznie narzekać na bolący ząb, od razu szukamy: . Leczenie zębów to szeroki temat...

Paniczny strach przez... dentystą

Strach przed pójściem do dentysty czasami przybiera różne formy i różnie się objawia. Czasami...jest to po prostu strach przed bólem, ale czasami jest to coś więcej. Niestety są ludzie cierpiący na dentofobię.

Dla tych ludzi najgorsze co może się przydarzyć to wizyta u dentysty, ogarnia ich wtedy paraliżujący strach, ataki paniki oraz napady agresji na samą myśl o stomatologu. Tak jak każde inne zaburzenie dentofobia podlega leczeniu. Są w Polsce gabinety oferujące pomoc i całe terapie mające załagodzić i pokonać ten strach.


Prywatni stomatolodzy

Prywatnie czy publicznie? Leczenie u dentysty może być drogie w prywatnych przychodniach dlatego część ludzi korzysta z publicznej opieki zdrowotnej. Ma to jednak swoje wady, często dentyści obsługujący klientów z kasy chorych mają przestarzały sprzęt, a lista dofinansowanych zabiegów i materiałów jest dość mała.

Licząc na leczenie w najnowszych standardach niestety trzeba udać się do dobrej prywatnej poradni dentystycznej. Co prawda wydamy więcej, ale w perspektywie czasu oszczędzimy sobie na kolejnych wizytach i prawdopodobnie bólu. Oczywiście są wyjątki od reguły w obu przypadkach.


Korona protetyczna

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna