Implantologia Chorzów

Usługa leczenia za pomocą stomatologii mikroskopowej jest oferowana przez profesjonalnych stomatologów, którzy posiadają do tego odpowiedni sprzęt. Dzięki użyciu mikroskopu przy zabiegu, stomatolog może obserwować ząb pacjenta w z

Implantologia Chorzów Implantologia Chorzów

Pojęcie stomatologii mikroskopowej oznacza nie mniej, nie więcej jak leczenie z użyciem mikroskopu. Pozwala to na precyzyjne wykonanie zabiegu, zwłaszcza przy leczeniu kanałowym. Usługa leczenia za pomocą stomatologii mikroskopowej jest oferowana przez profesjonalnych stomatologów, którzy posiadają do tego odpowiedni sprzęt. Dzięki użyciu mikroskopu przy zabiegu, stomatolog może obserwować ząb pacjenta w znacznym powiększeniu, co pozwala na rozwiązanie wielu problemów. Leczenie kanałowe zębów przy wykorzystaniu stomatologii mikroskopowej pozwala na większą precyzję i umożliwia oszczędne zarządzenie tkankami, co później przekłada się większą wytrzymałość zęba. Ponadto praca z użyciem mikroskopu daje możliwość lepszej oceny kondycji leczonego zęba, pozwala także na leczenie bardziej skomplikowanych przypadków. Głównym zastosowaniem stomatologii mikroskopowej jest leczenie kanałowe, które wymaga dokładności oraz precyzji, więc dzięki powiększeniu przez mikroskop przeprowadzany zabieg ma większe szanse powodzenia.

Stomatologia, jak wiele innych działów medycyny, posiada różne specjalizacje, które można wybrać w trakcie studiów dentystycznych. Jedną z dziewięciu możliwych do wyboru specjalizacji jest periodontologia. Czym konkretnie zajmuje się ten dział stomatologii zwany periodontologią? Ta skomplikowanie brzmiąca nazwa , periodontologia, oznacza jedną ze specjalizacji stomatologii, zajmującą się nauką o aparacie zawieszeniowym zęba, czyli przyzębiu. Ze względu na najczęstsze schorzenie, dotyczące przyzębia, czyli paradontozę, specjalizacja periodontologii jest potocznie nazywana paradontologią. Ta dziedzina stomatologii zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Samo przyzębie jest tą częścią jamy ustnej, która otacza i unieruchamia ząb. Periodontologia więc nie zajmuje się leczeniem samych zębów, ale tego, co je otacza, czyli leczy choroby dziąseł, ozębnej, okostnej, kości wyrostka zębodołowego. Periodontologia, jako dział stomatologii, zajmuje się wszystkimi tkankami, które otaczają ząb.

W życiu niemal każdego rodzica nadchodzi ten czas, kiedy trzeba zabrać dziecko na pierwszą wizytę u dentysty. Niezależnie od tego, czy jest to jedynie wizyta kontrolna, czy wizyta podczas której będzie przeprowadzane leczenie, warto odpowiednio się do niej przygotować. Pierwsza wizyta u lekarza stomatologa może wiązać się z lękiem dziecka przed nieznanym, dlatego niektóre gabinety stomatologiczne oferują specjalną wizytę adaptacyjną, która pozwoli dziecku oswoić się z tematem. Ponadto na pierwszą wizytę naszego dziecka u dentysty, warto wybrać przyjaznego specjalistę, który rozumie potrzeby swoich pacjentów, w tym nawet tych najmłodszych. Przed wejściem do gabinetu rodzic powinien uświadomić dziecko, że lekarz stomatolog jest po to, żeby pomagać ludziom i leczyć ich zęby. Z właściwym podejściem rodzica do tematu, lęk przed pierwszą wizytą u dentysty będzie mniejszy, co może zapobiec niepotrzebnemu stresowi oraz mniejszą obawą przed kolejnymi wizytami w przyszłości, już w dorosłym życiu.

Obecnie dwie nazwy funkcjonują na przemian w polskiej nomenklaturze. Mowa tu o takich rzeczownikach jak dentysta oraz stomatolog. Jeszcze zanim Polska przystąpiła do Unii Europejskiej stosowany był zwrot lekarz stomatolog, który określał absolwentów uczelni medycznej, którzy ukończyli studia magisterskie pięcioletnie na kierunku lekarsko dentystycznym. Z upływem 1 maja 2004 rozpowszechniła się nazwa lekarz dentysta i jest stosowana do dziś. Gabinet dentystyczny to miejsce, które odstrasza skutecznie wielu ludzi. Do dziś nie wiemy co takiego jest w dentyście, że większość ludzi wręcz panicznie boi się wizyty na krześle dentystycznym. Samo brzmienie tego przedmiotu brzmi podobnie do krzesła elektrycznego, a to może napawać nas pewnym niepokojem. O zęby powinniśmy dbać całe życie i myć je przynajmniej 2 razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Oczywiście wielu ludzi praktykuje mycie zębów po każdym posiłku, jednak nie jest to obligatoryjne. Badania wykazały, że zębom ludzkim w zupełności wystarczają mycia 2 razy dziennie.

Chociaż dentysta wielu z nas kojarzy się z najgorszymi męczarniami, to musimy sobie zdawać sprawę z potęgi profilaktyki i przynajmniej raz na pół roku wybrać się do gabinetu dentystycznego. Stare polskie porzekadło mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć i w tym także kontekście ma ono swoje zastosowanie. Regularne wizyty stomatologiczne pozwolą na wykrycie próchnicy, ubytków czy problemów dziąseł, zanim staną się one ogromnym problemem i przysporzą nam wiele bólu oraz będą nas słono kosztować. Gabinet dentystyczny to nie tylko miejsce, w którym leczy się ubytki, ale też miejsce, w którym można uzyskać porady jak dbać o zdrowe zęby i wystrzegać się tego, co nam nie służy. Dentysta poradzi nam jak odpowiednio szczotkować zęby oraz jaką pastę wybrać. Podpowie także jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej czy też jak i kiedy używać nici dentystycznych. Warto te rady wziąć sobie do serca, bo ludzkie zęby nie odrastają, więc jeśli nie będziemy o nie dbać regularnie, utracimy je bezpowrotnie i będziemy skazani na drogie zamienniki czyli protezy.