Jak uzyskać lepsze i wydajniejsze ogrzewanie

trat ciepła jest ważnym elementem optymalizacji cieplnej każdego budynku. Zakres działań zależy od stanu w jakim jest budynek oraz od budżetu przeznaczonego na zmniejszenie strat ciepła. Oczywiście podstawą jest docieplenie budynk

Jak uzyskać lepsze i wydajniejsze ogrzewanie rekuperacja gdańsk
Rozbudowanie działania systemu grzewczego może przynieść ogromne oszczędności, jedną z dobrych opcji jest . Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu?

Poprawa wydajności cieplnej

Minimalizacja strat ciepła jest ważnym elementem optymalizacji cieplnej każdego budynku. Zakres działań zależy od stanu w jakim jest budynek oraz od budżetu przeznaczonego na zmniejszenie strat ciepła. Oczywiście podstawą jest docieplenie budynku odpowiednia warstwą izolatora. Najczęściej wykorzystuje się styropian w dużych płytach o odpowiedniej grubości.

Kolejnym krokiem powinna być kontrola ogrzewania oraz jego ewentualna modernizacja, ponieważ stary piec C.O. może przynosić bardzo duże straty energetyczne, które przecież kosztują. Ważna może być też kontrola szczelności okien, drzwi oraz dobra wydajność wentylacji w budynku.


Inne źródło ciepła

Alternatywne źródła ogrzewania w Polsce to dalej rzadkość, może ze względu na dużą cenę takich rozwiązań, a przecież nie każda rodzina od razu buduje dom. Bo właśnie na etapie budowy trzeba już pomyśleć o ogrzewaniu i jak najlepiej zoptymalizować użyte materiały pod kątem wybranego rodzaju ogrzewania.

Przy każdym alternatywnym źródle energii trzeba brać pod uwagę jest mocne i słabe strony, oraz zabezpieczyć się na wypadek awarii. Dlatego ludzie często łączą kilka źródeł ogrzewania czy też energii.


Zużycie energii dla nowych budynków

Normy energetyczne dla budynków jednorodzinnych staja się coraz bardziej wyśrubowane. Za sprawą kolejnych ustaw, mających na celu obniżenie emisji CO2 oraz zwiększenie zainteresowania energią odnawialną, nowe budynku muszą spełniać bardzo konkretne normy zużycia energii.

Do niedawna próg wynosił 150 kWh/m2, w roku 2014 norma ta została zmieniona na 120kWh/m2, a w 2017 roku będzie to już 95 kWh/m2. CO oznacza, że każda nieruchomość mająca być budynkiem mieszkalnym nie może tego progu przekroczyć. Wymusza to stosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych oraz stosowanie izolacji oraz wydajnych metod ogrzewania i odzyskiwania ciepła z budynku.