Jakie badania zrobić?

ę w przypadku dzieci? Sygnałem alarmowym z pewnością jest nieodpowiedni dla wieku wzrost córki lub syna ? jeśli potomek jest znacznie niższy od swoich rówieśników, albo przeciwnie ? przewyższa ich o głowę, należy sprawdzić przyczy

Jakie badania zrobić?

W jakich sytuacjach konsultować się z endokrynologiem dziecięcym?

Zaburzenia w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego mogą powodować wiele objawów. Na co zwrócić uwagę w przypadku dzieci? Sygnałem alarmowym z pewnością jest nieodpowiedni dla wieku wzrost córki lub syna ? jeśli potomek jest znacznie niższy od swoich rówieśników, albo przeciwnie ? przewyższa ich o głowę, należy sprawdzić przyczyny takiego stanu rzeczy u endokrynologa. Niepokojącym objawem jest również powiększenie się gruczołów piersiowych u dziewczynek będących znacznie przed wiekiem dojrzewania, a także nadmierne tycie bez wyraźnych powodów, łysienie, senność, zmienność nastroju, czy nagłe pogorszenie się wyników w nauce. Wszystkie objawy tego typu warto skonsultować ze specjalistą ? endokrynolog przeprowadzi odpowiednie badania i wystawi jednoznaczną diagnozę.


Indywidualna terapia psychiatryczna dziecka przyjętego do rodziny zastępczej

Dziecko przyjęte do rodziny zastępczej może uważać się za szczęściarza, jednak zdarza się, że przeszło już w swoim życiu naprawdę sporo i dlatego nie może sobie poradzić w nowej sytuacji bez pomocy psychiatrycznej. Zdarza się także, że trafia ono ze swoimi problemami do dużej rodziny zastępczej, która również wymaga okazania jej pomocy w tym, żeby opiekunowie prawni mogli dobrze odpowiadać na wszystkie potrzeby swoich wychowanków. Dlatego czasami psychiatrzy odwiedzają rodziny w ich domach, obserwują sposób zachowania wszystkich domowników i rozmawiają z każdym z nich z osobna. Takie wizyty mogą odbywać się w ramach prywatnej opieki psychiatrycznej, a ich uzupełnieniem może być indywidualna terapia dziecka przyjętego do rodziny zastępczej.


Przygotowanie pacjenta do operacji

Leczenie skomplikowanych urazów ortopedycznych może być czasami prowadzone jedynie poprzez wykonanie operacji ortopedycznej. Tylko dzięki takiej operacji będzie można nastawić skomplikowane złamanie lub wstawić jakiś drut stabilizujący kość łokciową. Każda operacja może stanowić jakieś zagrożenie dla zdrowia człowieka nawet, jeżeli jest niezbędna z jakiejś przyczyny, dlatego każdy pacjent musi zostać dobrze przygotowany do operacji. W takim przygotowaniu może pomóc ortopeda przyjmujący prywatnie w łatwo dostępnej przychodni, będzie on mógł bowiem spokojnie przyjrzeć się złamaniu konsultowanego pacjenta. Także opieka sprawowana nad pacjentem po operacji, jaką przeszedł, może być jednocześnie opieką refundowaną i opieką prywatną.