Nagły przyrost masy ciała

ocjonalną może ona doprowadzić do powstania poważniejszej depresji. Takie osoby będą potrzebowały leczenia psychiatrycznego do tego, żeby mogły wrócić do pełni sił. Często takie leczenie musi zostać wsparte leczeniem farmakologicz

Nagły przyrost masy ciała

Leczenie farmakologiczne depresji

Sama jesienna depresja nie może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, jednak u osób posiadających już jakieś problemy ze stabilnością emocjonalną może ona doprowadzić do powstania poważniejszej depresji. Takie osoby będą potrzebowały leczenia psychiatrycznego do tego, żeby mogły wrócić do pełni sił. Często takie leczenie musi zostać wsparte leczeniem farmakologicznym, ponieważ trzeba pamiętać, że depresja bardzo często związana jest z jakimiś zaburzeniami zdrowotnymi, a jednocześnie osoby na nią cierpiące nie zawsze są w stanie w pełni się uspokoić jedynie po rozmowie z psychiatrą. Uczestniczą one także zarówno w terapii indywidualnej, jak i w terapii grupowej. Dzięki temu mogą skonfrontować swoje uczucia z odbiorem ich przez inne osoby.


Badania medyczne wykonywane u osób starszych

U osób starszych wykonywane są różnego rodzaju badania medyczne. Służą one przede wszystkim ustaleniu tego, jaki jest stan zdrowia osób starszych i sprawdzeniu, czy posiadany przez nich wiek zaczyna się odbijać na ich ogólnym samopoczuciu. Jest to na pewno bardzo ważne, aby wiedzieć, czy nie trzeba u osób starszych wprowadzić dodatkowych środków medycznych, aby zaczęły one sobie lepiej radzić z kłopotami zdrowotnymi wywołanymi tym, że ich organizmy zostały bardzo osłabione. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że wszystkie badania wykonywane u osób starszych powinny być dla nich bezpieczne i wykonywane tylko wówczas, gdy są naprawdę potrzebne. Dzieje się tak dlatego, że niektóre osoby starsze mogą źle znosić przechodzenie przez różnego rodzaju badania medyczne.


Kiedy należy skonsultować się z endokrynologiem?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.