Kwiat ekonomi
Chiny to potęga ekonomiczna i cokolwiek by myśleć o rządzących to należy oddać im honor za stworzenie tej potęgi.
Centrum tej potęgi to z pewnością Szanghaj- miasto produkuje aż 4% Chińskiego PKB. Odbywają się tam targi biznesowe, które przyciągają z roku na rok coraz więcej inwestorów z Europy. Jest to na tyle duży trend, że firm, które zajmują się negocjacjami i organizują wyjazdy na takie targi, jest coraz więcej.
Wystarczy spojrzeć na ciągle rosnącą liczbę mieszkańców która w ciągu 100 lat jest dziesięć razy większa i dzisiaj osiąga już ponad 10 milionów.
Kultura w Szanghaju
W mieście da się często słyszeć dialekt chińskiego języka Wu (zwany szanghajskim), mimo iż urzędowym językiem jest mandaryński. Tutejszy dialekt jest niezrozumiały dla ludzi posługujących się językiem mandaryńskim. Prawie wszyscy mieszkańcy miasta poniżej 50 roku życia umieją płynnie posługiwać się językiem mandaryńskim, a poniżej 25 lat ? angielskim (preferowany język obcy w szkołach).
Szanghaj jest uważany za miejsce narodzenia nowoczesnych Chin; był także przez pierwszą połowę XX wieku centrum kultury i ekonomii całej Azji Wschodniej. Miała tu miejsce bitwa między pisarzami socjalistycznymi (żyli tu pionierzy tej sztuki: Lu Xun i Mao Dun), a liczniejszymi pisarzami romantyzmu (m.in. Shi Zhecun, Shao Xunmei, Ye Lingfeng, Eileen Chang). Jedno z najbardziej znanych chińskich dzieł, Oblężona Forteca (autorstwa Qian Zhongshu) częściowo dzieje się w mieście.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghaj#Ludzie_i_kultura
Targi w Kantonie
Targi Kantońskie, oficjalna nazwa: Chińskie Targi Importowo-Eksportowe (China Import and Export Fair, chin. trad. ???, chin. upr. ???, pinyin Gu?ng Ji?o Hu?), odbywają się od 1957 w Kantonie dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Są to największe targi w Chinach. Zachowując swoją tradycję targi są wszechstronnym i wielofunkcyjnym wydarzeniem o znaczeniu międzynarodowym.
Organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre), pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji. Do 2007 ich nazwa była inna ? Chińskie Targi Towarów Eksportowych (Chinese Export Commodities Fair).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Targi_Kantońskie