Prowadzisz salon kosmetyczny? Dbaj o bezpieczeństwo klientów

zeznaczony dla osób w każdym wieku, które chcą w jakiś sposób poprawić swój wygląd. Jednak, żeby gabinet kosmetyczny mógł być w pełni przyjazny, musi być utrzymany w czystości, a oprócz tego posiadać odpowiednie sprzęty, wygodne m

Prowadzisz salon kosmetyczny? Dbaj o bezpieczeństwo klientów

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego

Gabinety kosmetyczne są ośrodkami medycznymi, w których wykonywane są różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Dlatego przyjazny gabinet kosmetyczny jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, które chcą w jakiś sposób poprawić swój wygląd. Jednak, żeby gabinet kosmetyczny mógł być w pełni przyjazny, musi być utrzymany w czystości, a oprócz tego posiadać odpowiednie sprzęty, wygodne meble i najwyższej jakości środki kosmetyczne. Do takich środków należą na pewno najlepsze spośród produkowanych obecnie środków kosmetycznych. Ich produkcja znajduje się bowiem pod kontrolą prawdziwych specjalistów i jest dokonywana przy użyciu nowoczesnych sprzętów. Dzięki temu osoby prowadzące gabinety kosmetyczne mogą spokojnie zamawiać kolejne środki.


Typy nici chirurgicznych

W zależności od rodzaju szytej tkanki używane są nici różnej grubości, oznaczanych liczbami - im cieńsza, tym większa liczba (np. 7-0, 6-0, 5-0, ..., 0, 1, itd.). Najcieńsze nici to nici o grubościach 10-0, 11-0 lub jeszcze cieńsze (nici mikrochirurgiczne). Nić jest nawlekana na ucho igły chirurgicznej bądź w nią fabrycznie wtapiana.

Rodzaje niciedytuj
wchłanialne
naturalne (catgut, catgut chromowany)
syntetyczne (jedno- lub wielowłóknowe), wykonane z:
Poliglikolid (założony zwykle około 75% z kwasu poliglikolowego z dodatkiem ok. 25% kaprolaktonu (gdyż czysty glikolid jest zbyt sztywny),
Poliglaktyna 9101, to kopolimer poli(glikolidu-co-L-laktydu) (90/10) złożony z 90% poliglikolidu i 10% polilaktydu (kwasu polimlekowego),
Polidioksanon
niewchłanialne
jednowłóknowe syntetyczne (poliamid, poliester, polipropylen, polifluorek winylidenu)
wielowłóknowe
naturalne (len, jedwab o zmniejszonej ilości serycyny wywołującej odczyny zapalne)
syntetyczne (poliamid, poliester)
metalowe (stal)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szew_(chirurgia)


Igła chirurgiczna - warto wiedzieć

Igła chirurgiczna - narzędzie chirurgiczne służące do łączenia tkanek przy pomocy nici chirurgicznych, połączenia takie noszą nazwę szwów.

Zazwyczaj igły chirurgiczne są wygięte w kształt łuku - wycinka okręgu (np. 1/2, 3/8, 1/4, 5/8 okręgu), choć ich kształt może być prosty (taką igłą szyjemy ręcznie), istnieją też igły typu "łyżwa" lub igły typu "J". Różnice występują także w wielkości i przekroju, zależnie od tkanki łączonej za pomocą szwów. Łączenie igły z nicią chirurgiczną odbywało się niegdyś poprzez uszko bądź automatyczny zatrzask, w który wkłada się nić (niekiedy spotykamy taką metodę do dziś, choć należy to już do rzadkości).

Igły do szycia skóry są w przekroju trójkątne, niezbyt zagięte i zazwyczaj stosunkowo duże (choć zdarzają się wyjątki). Igły do szycia narządów wewnętrznych mają najczęściej przekrój kolisty i są mniejsze, a także bardziej zagięte, a nawet w kształcie półkola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ig%C5%82a_chirurgiczna