Strony internetowe Rybnik

racają one bardzo dużą uwagę również na wygląd stron internetowych z których korzystają. Trzeba przyznać, że obecnie bardzo wiele młodych osób nie wyobraża sobie życia bez dostępu do Internetu, a wobec tego przygotowywaniem dla ni

Strony internetowe Rybnik Strony internetowe Rybnik

Wiek młodzieńczy charakteryzuje się tym, że osoby w niego wkraczające są bardziej dojrzałe, ale wciąż jeszcze chcą się bawić i korzystać z różnego rodzaju atrakcji. Dlatego zwracają one bardzo dużą uwagę również na wygląd stron internetowych z których korzystają. Trzeba przyznać, że obecnie bardzo wiele młodych osób nie wyobraża sobie życia bez dostępu do Internetu, a wobec tego przygotowywaniem dla nich stron internetowych muszą się zajmować prawdziwi specjaliści dobrze znający się nie tylko na wszystkich aspektach funkcjonowania Internetu, ale również na sposobach postrzegania świata przez młodzież. Przygotowane przez nich strony internetowe powinny być więc bardzo dobrze dostosowane do potrzeb młodych osób.

Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1. Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów

W ostatnich latach rynek sprzedaży internetowej zdecydowanie bardzo się rozwinął. Sprzyja temu nie tylko wprowadzenie na przykład internetowej bankowości, ale również fakt, że z zakupów przez Internet korzystają pokolenia, dla których ten wynalazek jest niezbędny do życia. Obecnie w sieci możemy nabyć już nie tylko trwałe artykuły, sprzęt gospodarstwa domowego, ubrania czy buty, ale także żywność. Jak założyć taki sklep? Najprostszym rozwiązaniem w tym zakresie jest wybranie się do firmy zajmującej się tworzeniem sklepów internetowych. Po przedstawieniu oczekiwań w tym zakresie nad naszym projektem będzie pracowało wiele osób tak, aby efekt końcowy był całkowicie dla nas satysfakcjonujący.

Niewątpliwie jednym z kluczowych elementów, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej jest założenie strony internetowej. To właśnie Internet jest obecnie głównym źródłem wiedzy na wiele tematów. Nic więc dziwnego, że spora część współczesnej działalności gospodarczej koncentruje się właśnie w Internecie. Dlatego też, jeśli chcemy rozpocząć prowadzenie interesów w sieci warto zdecydować się na utworzenie strony internetowej prezentującej naszą ofertę. Dodatkowo warto postarać się o utworzenie sklepu internetowego, jeśli planujemy prowadzić także działalność handlową. Internet to kluczowe miejsce, które pozwoli nam rozwinąć działalność gospodarczą i znacznie zwiększyć dochody.

Dokument HTML ? plik tekstowy odczytywany przez przeglądarkę internetową, zazwyczaj mający rozszerzenie .HTM lub .HTML. Dokument HTML zawiera co najmniej dwa rodzaje tekstu: treść merytoryczną i znaczniki języka HTML sterujące wyświetlaniem treści. Może również zawierać kod rozmaitych języków skryptowych, jak PHP, JavaScript itd. oraz znaczniki kaskadowych arkuszy stylów. Cały dokument jest objęty podstawowymi znacznikami sygnalizującymi rodzaj dokumentu: . W ramach znaczników dokument HTML składa się z dwóch podstawowych bloków: części nagłówkowej oraz ciała dokumentu. Część nagłówkowa, objęta znacznikami , zawiera podstawowe informacje opisujące dokument, jak użyta strona kodowa (np. Unicode, ISO-8859-2), tytuł dokumentu, wyrazy kluczowe, słowny opis dokumentu, autor itd. Część nagłówkowa jest wykorzystywana przez sieciowe wyszukiwarki do tworzenia baz danych o stronach znajdujących się w Internecie. Ciało dokumentu, objęte znacznikami , zawiera właściwą treść dokumentu, czyli tekst, grafikę, odsyłacze itd. Użyte w dokumencie znaczniki HTML decydują o tym, jak są wyświetlane poszczególne fragmenty tekstu (np. pogrubienie czcionki, wyświetlenie obramowania grafiki, wyrównanie do prawego marginesu zawartości komórki w tabeli, oddzielenie akapitów itp.). Dokumenty HTML, jako pliki tekstowe, można redagować w dowolnym edytorze do opracowania tekstu (np. Notatniku w systemie Windows), jednak do redagowania zaleca się stosowanie wyspecjalizowanych edytorów HTML - pracujących w trybie tekstowym lub graficznym - które ułatwiają i przyspieszają tworzenie dokumentu oraz zabezpieczają w dużym stopniu przed popełnianiem błędów składniowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dokument_HTML