Tekst o podatkach

. Nawet przy najprostszej formie działalności gospodarczej jest sporo formalności i wymogów do spełnienia odnośnie księgowości. Co prawda małe firmy osób fizycznych mogą rozliczać się z urzędem skarbowym w formie ryczałtu i mogą

Tekst o podatkach Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

Prowadzenie rachunkowości

Kwestia prowadzenia księgowości dotyczy każdego kto ma jakiś biznes. Nawet przy najprostszej formie działalności gospodarczej jest sporo formalności i wymogów do spełnienia odnośnie księgowości.
Co prawda małe firmy osób fizycznych mogą rozliczać się z urzędem skarbowym w formie ryczałtu i mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku vat co jednak nie zmienia faktu, że jakieś wymogi muszą spełnić. Natomiast przy prowadzeniu firmy z podatkową księgą przychodów i rozchodów, z zarejestrowanym vatem to jest sporo roboty. Księguje się praktycznie wszystko. Księga przychodów i rozchodów jest o krok od pełnej rachunkowości - czyli Ksiąg Handlowych. Przy pełnej księgowości należy zaksięgować każdą operację.


co się opłaca

Nie warto ryzykować z samodzielnym prowadzeniem rachunkowości swojej firmy. Poza tym, że wymaga to naprawdę dużo czasu, to również sporej wiedzy. łatwo pogubić się w gąszczu przepisów podatkowych, zwłaszcza że ulegają one zmianom. Na bieżąco z tematem są specjaliści - księgowi i doradcy podatkowi. Ty jako właściciel firmy powinieneś skupić się na prowadzeniu własnego biznesu i rozwijaniu go. Nie trać czasu na zdobywanie wiedzy o podatkach, ani na rachunkowość - zaufaj profesjonalistom!


Co zagraniczni inwestorzy myślą o naszych urzędach?

Polscy przedsiębiorcy narzekają na to, że prawo podatkowe jest skomplikowane, a rozliczanie się z fiskusem zabiera mnóstwo czasu. Problemy z urzędami skarbowymi mają również zagraniczni inwestorzy - często mówią, że czuję się traktowani jak potencjalni przestępcy, żalą się na brak zaufania i dużą liczbę kontroli. Trudno się nie zgodzić - barier dla biznesu jest w naszym kraju bardzo dużo, a przepisy podatkowe tego nie ułatwiają - często nie są zbyt jasne, mają wiele interpretacji , itd. Taka jest niestety rzeczywistość w jakiej funkcjonują firmy. Nie zanosi się jednak na zbyt wiele zmian w tym temacie.